Domy prefabrykowane a koszt. Dom prefabrykowany nie jest zły

Dom prefabrykowany z pewnością nie jest złym rozwiązaniem, ponieważ pozwala ona nam zaoszczędzić wiele pieniędzy z racji zastosowania innej, bardziej nowoczesnej technologii, która powoli zaczyna w wielu przypadkach zastępować tradycyjną metodę stawiania domów jednorodzinnych.

koszt dom prefabrykowanyBudowa domu gotowego jest znacznie prostsza i krótsza od tradycyjnej metody. Dzięki temu możemy mieć pewność, że na naszej działce będzie w czasie stawania domu panował zawsze ład i porządek, ponieważ poszczególne części domu będą przywożone z zewnątrz i dzięki temu nie będzie konieczności wytwarzania ich na miejscu, co zawsze zajmuje trochę czasu i powoduje, że działka powoli staje się miejscem, w którym zalega wiele odpadów po materiałach. Wysoki stopień dokładności poszczególnych prefabrykatów sprawia, że mamy do czynienia z domem wysokiej jakości, który wytrzyma działanie najgorszych warunków atmosferycznych o każdej porze dnia i nocy.

Cena domu gotowego zależy od kilku czynników takich jak na przykład ilość kondygnacji czy wysokość pomieszczeń oraz stopień wykończenia. Mimo wszystko cena m2 z montażem nie powinna przekroczyć około 2500mzł brutto. Zdecydowanie tańsze są domy parterowe, których cena jest niższa nawet o kilkanaście procent. Cena w tym przypadku znana jest przed rozpoczęciem budowy. W przypadku domów stawianych tradycyjną metodą wszystko nie jest takie pewne, ponieważ zawsze w czasie prac pojawiają się niezaplanowane wydatki, które nie są przecież mile widziane przez inwestora. Dla niego zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy jest zawsze mile widzianą sytuacją. W przypadków domów gotowych ich projekt jest znacznie bardziej przewidywalny i wprowadzenie go w życie przebiega bez większych komplikacji.