Dom gotowy, a budownictwo tradycyjne

Technologia, która kryje się pod terminem dom gotowy znana jest w Polsce od kilkunastu lat, ale dopiero w ostatnich latach staje się naprawdę popularna. Jest to technologia, która opiera budowę domu na zastosowaniu elementów prefabrykowanych, które wyprodukowano wcześniej w fabrykach. Zaletą takiej techniki jest to, że można dzięki niej dom postawić zdecydowanie szybciej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Dom nie traci przy tym na jakości, ponieważ udział w budowie biorą solidne materiały, które są w stanie bardzo dużo wytrzymać. Podstawową różnicą pomiędzy domem gotowym, a tradycyjnym domem wykonanym z cegły jest to, że mają one różną budowę ściany wewnętrznej i zewnętrznej.

dom gotowyW domu gotowym ściany te produkowane są w fabrykach, także ich montaż nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ścian takich nie trzeba dodatkowo ocieplać, ponieważ dbają o to w zakładzie produkcyjnym. Ściany te produkowane są w oparciu o nowoczesne technologie, które zapewniają energooszczędność, która pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu. Podobnie zresztą jest w przypadku stropów, których wykonanie w tradycyjny sposób zajmuje około miesiąca. Założenie stropów, które przyjadą prosto z fabryki to zaledwie kilka godzin pracy. Specjaliści uważają, że strop, który został wytworzony w zakładzie produkcyjnym w żaden sposób nie ustępuje temu, który jest wykonany z żelbetonu.

Analitycy, którzy od lat obserwują polski rynek nieruchomości uważają, że już za kilka miesięcy domy gotowe będą prawdziwym przebojem w naszym kraju. Ich udział w niedługim czasie będzie wynosił nawet do 10% wszystkich domów jednorodzinnych. To bardzo dobrze musi świadczyć o tej inteligentnej metodzie stawiania domów, która wreszcie przebija się do świadomości Polaków, którzy chcą mieć domy ekonomiczne oraz solidne. Tutaj właśnie otrzymują te dwie zalety za niewielką cenę.